Stop marnowaniu żywności – akcja kulinarna na durszlak.pl

Stop marnowaniu żywności – akcja kulinarna na durszlak.pl

Dane dotyczące marnowania żywności w Polsce i na całym Świecie są zatrważające. Rocznie marnuje się na świecie 1,3 miliarda ton jedzenia! To aż 1/3 produkowanej żywności. W Polsce marnuje się blisko 9 mln ton żywności rocznie. Te dane sytuują Polskę na 5 pozycji państw marnujących jedzenie w Unii Europejskiej, za Wielką Brytanią, Niemcami, Francją oraz Holandią. Warto tylko podkreślić, że w krajach zachodnich skala marnowania żywności jest większa wśród konsumentów, natomiast w Polsce dane Eurostatu wskazują na branżę spożywczą jako główne źródło marnowania.

Problem marnowania żywności dotyczy głównie krajów rozwiniętych i ludzi zamożnych. Jednym z głównych powodów marnowania żywności przez konsumentów jest kupowanie zbyt dużej ilości produktów i przegapienie terminu ważności.

Skala tego problemu jest naprawdę duża, nie byłyśmy świadome, że aż tak duża. Dlatego warto uświadamiać społeczeństwo w tej kwestii i starać się wspólnie zapobiegać rozszerzaniu zjawiska.

Z tego powodu stworzyłyśmy akcję kulinarną „Stop marnowaniu żywności” na stronie durszlak.pl . Celem akcji jest zgromadzenie Waszych przepisów na wykorzystanie żywności, której macie w domu za dużo – chleb, owoce, warzywa.. wszystko, co zalega w lodówce, a zbliża się termin przydatności do spożycia. Mile widziane będą też Wasze porady, jak zapobiegać marnowaniu jedzenia – lista zakupów, planowanie posiłków, segregacja w lodówce?
Liczymy na Waszą kreatywność!

Na dole posta i tutaj znajdziecie kod banerka, który należy umieścić w swoim wpisie.

Więcej informacji dotyczących marnowania żywności znajdziecie na poniższych ikonografikach pochodzących ze strony bankiżywności.pl .

 

 

 

 

 

Kod należy skopiować i wstawić na swoją stronę.


  Stop marnowaniu żywności


Stop marnowaniu żywności
Stop marnowaniu żywności – akcja kulinarna na durszlak.pl
Oceń ten wpis


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *