6 filmów… o gotowaniu

6 filmów… o gotowaniu

Wtorkowy wpis można by uznać za “przedpremierowy”. Dlatego też tematem była miłość, a nie zagadnienie, które samo przychodzi na myśl, gdy patrzymy na naszego bloga. Tak, tak, dobrze myślicie. Dzisiaj zaprezentujemy Wam 6 filmów, w których gotowanie przedstawione jest tak, że zgłodniejecie już po pierwszych scenach a po obejrzeniu danego filmu, od razu pobiegniecie do kuchni. Do dzieła! 🙂

TwoBrokeSisters - 6 filmów o... gotowaniu, "Jedz, módl się, kochaj" reż. Ryan Murphy

 1. Jedz, módl się, kochaj” (2010)

  Film jest adaptacją powieści autobiograficznej o tym samym tytule napisanej przez Elizabeth Gilbert. Jest opowieścią o kobiecie, która po nieudanym małżeństwie wyrusza w podróż po świecie, aby odnaleźć siebie. Jej przystankami staną się Włochy, Indie oraz Bali. We Włoszech bohaterka będzie poznawać sztukę jedzenia, w Indiach sztukę modlitwy i życia w zgodzie z własną duszą i ciałem, zaś na Bali przeżyje nowe uniesienia miłosne. Przyjemny, terapeutyczny film, który niesie ze sobą dużo nadziei, że jeszcze są szanse na poprawę.

  TwoBrokeSisters - 6 filmów o... gotowaniu, "Szef" reż. Jon Favreau

 2. Szef” (2014)

  Oto film, po którym zrobicie się ekstremalnie głodni i zaczniecie przeszukiwać allegro w poszukiwaniu foodtruck’a. Właśnie taki wynalazek postanawia zakupić znakomity szef kuchni Carl, kiedy w restauracji, w której pracuje zaczyna mieć kłopoty. Mobilny bar staje się również przyczyną polepszenia się relacji Carla z synem, który wraz z nim wyruszy w podróż foodtruckiem po Ameryce. Nie zapomnijcie najeść się przed filmem!

  TwoBrokeSisters - 6 filmów o... gotowaniu, "Życie od kuchni" reż. Scott Hicks

 3. Życie od kuchni” (2007)

  Film Scotta Hicksa jest opowieścią o kucharce Kate (w tej roli Catherine Zeta-Jones), której poukładane życie, w którym najważniejszą wartością była praca, zmienia się radykalnie, kiedy umiera jej siostra i osieroca 9-letnią córkę Zoe (na ekranie Abigail Breslin). Kate musi zacząć opiekować się siostrzenicą, co zupełnie zmienia jej tryb życia. W nowej roli pomaga jej nowy kucharz (Aaron Eckhart), którego przybyciem KAte nie jest zachwycona. Film nie jest zbyt ambitny, na pewno nie jest dziełem kinematografii, lecz na pewno jest jednym z tych przyjemnych, przy których kilka razy nawet lekko się wzruszymy. Przy okazji wątek gotowania jest tu naprawdę ukazany w bardzo dobrym świetle i na pewno zachęca do sięgnięcia po garnki.

  TwoBrokeSisters - 6 filmów o... gotowaniu, "Klopsiki i inne zjawiska pogodowe" reż. Christopher Miller

 4. Klopsiki i inne zjawiska pogodowe” (2009)

  Ta produkcja nie jest żadnym dziełem, ale jeżeli mówimy o filmach, które mają poruszyć Wasze żołądki i obudzić Wasze ślinianki, to zdecydowanie na tej liście musi się znaleźć. Okazuje się, że nie wszystko ma się dobrze, kiedy zamiast deszczu z nieba spada jedzenie (dziwne, nie?). Dowiaduje się o tym nasz bohater. Ekscentryczny wynalazca Flint, który wynalazł maszynę zmieniającą wodę w jedzenie. Brzmi pysznie? Zapewniam Was, że na ekranie wygląda równie pysznie. Bajka nie za wysokich lotów, ale uwierzcie, że dla samej tej animacji smakowitego jedzenia warto ją zobaczyć.

  TwoBrokeSisters - 6 filmów o... gotowaniu, "Ugotowany" reż. John Wells

 5. Ugotowany” (2015)

  Czarujący Bradley Cooper na ekranie jako wyśmienity szef kuchni z problemami. By zawalczyć o kolejną gwiazdkę Michelin zbiera zespół najlepszych kucharzy, aby udoskonalić restaurację. Szczególnie trudnym wyzwaniem jest to dlatego, że kucharz stracił pozycję w świecie kulinarnym i przez ostatni czas skupiał się na narkotykach, alkoholu i innych niebezpiecznych przyjemnościach. Teraz, aby uzyskać swój cel musi uporać się ze swoimi skłonnościami do agresji i innymi swoimi problemami.

  TwoBrokeSisters - 6 filmów o... gotowaniu, "Ratatuj" reż. Brad Bird

 6. “Ratatuj” (2007)

  Kolejnym filmie na liście jest pozycja obowiązkowa, czyli “Ratatuj”. Nieważne, czy macie dzieci, czy sami nimi jesteście, po prostu jest to jedna z tych bajek, które musicie obejrzeć. Opowiada on o małym szczurku, którego największym marzeniem jest kariera kucharza. Zbieg okoliczności sprawia, że pewnego dnia zjawia się on w paryskiej restauracji i trafia na młodego kucharza Linguiniego, który jest wyjątkowo nieuzdolniony. Linguini przygarnia Remiego i tak wywiązuje się między nimi niesamowita współpraca i razem wspinają się po szczeblach kariery kucharskiej.

 

……………

Jesteście już członkami klubu Nivea? To świetna okazja do przetestowania kosmetyków za darmo!

6 filmów… o gotowaniu
Oceń ten wpis


4 thoughts on “6 filmów… o gotowaniu”

 • Oh! A gdzie “Julie&Julia”, “Podróż na sto stóp”, “Czekolada”, “Smak curry”, “Kelnerka”, czy nawet “Rozmowy nocą”, “Smażone zielone pomidory” i “Pod słońcem Toskanii”? W “Jagodowej miłości” i “Take this waltz” również był motyw gotowania w tle, a filmy w tak cudownie ciepłych kolorach, że aż miło (mimo niezbyt pozytywnego tematu) 😉

  • Mamy sporo zaległości jak widać, a część niestety już się nie zmieściła. Ale na pewno ten temat pojawi się jeszcze w cyklu nie raz, więc możesz spodziewać się tych niektórych z tych filmów. 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *