6 filmów… o miłości

6 filmów… o miłości

Z okazji dzisiejszych Walentynek, postanowiłyśmy przyspieszyć datę publikacji naszej nowej sekcji filmowej “6 filmów..” , która co piątek będzie oferować Wam aż 6 filmów o ciekawej tematyce. W sposób ten chcemy podzielić się z Wami filmami, które na długi czas pozostały Nam w pamięci. Staram się wybrać filmy mniej popularne, jednakże zdecydowanie godne uwagi. Pierwszym tematem będzie oczywiście miłość, ze względu na dzisiejsze Walentynki. Więc… do roboty! Oto 6 niebanalnych filmów o miłości do obejrzenia z Waszą drugą połówką w ten magiczny wieczór 🙂

 

TwoBrokeSisters - 6 filmów o... miłości, "Ona" reż. Spike Jonze

 

 1. Ona” (2013)

  Zdobywca Oscara w kategorii “Najlepszy scenariusz oryginalny” roku 2013 przedstawia nam smutną historię przyszłości uświetnionej o technologie, o jakich nawet nie śniliśmy. Nie jest to obraz futurystycznego świata, lecz samotności, jaką zostali ogarnięci ludzie, którzy zapomnieli jak wyglądają relacje międzyludzkie. Historia Theodora, granego przez Joaquina Phoenix’a, ukazuje nam samotnego mężczyznę, który swe uczucia lokuje w systemie operacyjnym stworzonym tak, by podchodził personalnie do użytkownika. Piękna historia o samotności, smutku po stracie kogoś bliskiego i próbie pogodzenia świata realnego z wirtualnym. Kreacje aktorskie pozwalają nam zostać wchłoniętymi w świat w niedalekiej przyszłości i pogrążyć się w nostalgicznym mieście, gdzie ludziom niepotrzebni są już ludzie.

  TwoBrokeSisters - 6 filmów o... miłości, "Amelia" reż. Jean-Pierre Jeunet

 2. Amelia” (2001)

  Z niedalekiej przyszłości w Los Angeles przenosimy się do roku 1997 w Paryżu. Francuski film “Amelia”, którego reżyserem jest Jean-Pierre Jeunet, jest przeuroczą historią pewnej młodej dziewczyny, której życiowym celem staje się uszczęśliwianie innych ludzi. Film z kultową muzyką, pięknymi zdjęciami, pełen ciepłych kolorów na pewno zadowoli Waszą drugą połówkę i wywoła na jej twarzy uśmiech, nawet pomimo tego, że widzieliście go już 10 razy. Amelia jest zawsze dobrym wyborem!

  TwoBrokeSisters - 6 filmów o... miłości, "Ostatnia miłość pana Morgana" reż. Sandra Nettelbeck

 3. Ostatnia miłość pana Morgana” (2013)

  Zostajemy w romantycznym Paryżu, aby w czasach współczesnych już, poznać pana Morgana. Pogrążonego w depresji wywołanej utratą małżonki filozofa, który na swej drodze spotyka Pauline. Młoda tancerka tchnie życie w mężczyznę i pokaże widzom prawdziwą przyjaźń mimo różnic pokoleniowych. Wzruszająca historia z udziałem Michaela Caine’a oraz Clemence Poesy jest obrazem przemijania, samotności i przyjaźni. Film zdecydowanie godny polecenia na tegoroczne walentynki. 🙂

  TwoBrokeSisters - 6 filmów o... miłości, "Bliżej" reż. Mike Nichols

 4. Bliżej” (2004)

  Nietypowy film, który jest splotem losów czterech osób, połączonych nieprzeciętnymi relacjami. Mike Nichols opowiada nam historię o przekraczaniu progu prawdziwej dorosłości i zmianach w pojmowaniu świata, miłości i pożądania za tym idących. Wspaniali aktorzy (Jude Law, Natalie Portman, Julia Roberts i Clive Owen – czego chcieć więcej od dobrego kina?) pokazują nam świat bez tabu i robią to w naprawdę piękny sposób. Film idealny dla fanów pięknych, nieoczywistych kadrów, świetnego aktorstwa, dobrej muzyki i głębszych relacji ukazanych na ekranie.

  TwoBrokeSisters - 6 filmów o... miłości, "Love, Rosie" reż. Christian Ditter

 5. Love Rosie” (2014)

  Po dość ciężkim “Bliżej”, pełnym analizowania emocji między postaciami czas na coś lżejszego acz wzruszającego. “Love Rosie” to świetny wybór dla osób, które chcą uronić łezkę, ale także pośmiać się wraz z ukochanym lub ukochaną. Tytułowa Rosie od dziecięcych lat przyjaźni się z Alex’em. Razem dorastają, chodzą do szkoły, odwiedzają pierwsze imprezy, planują przyszłość. Gdzieś w międzyczasie nawet nie zauważają, że rodzi się między nimi coś więcej. Woody Allen powiedział jednak kiedyś “Jeśli chcesz rozśmieszyć Boga, pokaż mu swoje plany”. Tak też stało się w tej historii. Rozłąka zmienia relacje i nie zawsze udaje się wszystko pogodzić, gdy nie widzisz przyjaciela tyle czasu. Wzruszająca, ciepła opowieść o przyjaźni i miłości, która w te (i nie tylko) walentynki na pewno uświetni Wam czas!

  TwoBrokeSisters - 6 filmów o... miłości, "Carol" reż. Todd Haynes

 6. Carol” (2015)

  Na tej liście nie mogło zabraknąć mojego ukochanego “Carol” z Cate Blanchett i Rooney Marą w rolach głównych. Adaptacja powieści Patricii Highsmith, której podjął się Todd Haynes jest zdecydowanie jednym z najpiękniejszych filmów o miłości, jakie widziałam. Piękna gra spojrzeń aktorek sprawia, że czujemy, jakbyśmy obserwowali rozkwit prawdziwej miłości, tyle że na ekranie. Muzyka Cartera Burwella w połączeniu ze świetnymi kostiumami przenoszą nas w lata 50. XX wieku tak skutecznie, że po wyłączeniu filmu nadal czujemy się jak zaczarowani. Ciekawostką jest, że film został nakręcony na taśmie Super 16 mm, aby imitować “gruboziarnistą” taśmę 35-milimetrową z lat 50. Tytułowa Carol, która jest uosobieniem klasy, poznaje Therese, młodą, niepewną i zagubioną w życiu dziewczynę, na świątecznych zakupach. To tam rozpoczyna się ich wspólna relacja pełna niedopowiedzeń, obaw i fascynacji sobą nawzajem. Przeszkodzić w postępie ich uczuć pragnie Harge – mąż Carol, z którym jest w trakcie rozwodu. Budzi to w nich pewien strach i intrygę. Film polecam każdemu, komu marzy się “miłość jak z filmu”. Oto właśnie taka miłość.

   


  To nasze propozycje na filmy na walentynki do obejrzenia z drugą połówką lub samotnie. Zebrałyśmy swoje ulubione filmy, by sprawić, żeby ten dzień był dla Was wyjątkowy i magiczny. A jakie są Wasze ulubione filmy o miłości? 🙂 Koniecznie dajcie nam znać w komentarzach pod postem i do zobaczenia już w piątek w kolejnym wydaniu “6 filmów o”! 🙂

 

 

Jesteście już członkami klubu Nivea? Nie przegapcie szansy na testowanie kosmetyków za darmo!

6 filmów… o miłości
Oceń ten wpis


6 thoughts on “6 filmów… o miłości”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *