6 filmów o kobietach

6 filmów o kobietach

Z okazji zbliżającego się dnia kobiet chciałybyśmy przedstawić Wam 6 filmów, w których poruszane są wątki równouprawnienia i nie tylko. Będzie o dążeniu do realizacji marzeń, o nauce i edukacji i przede wszystkim o tym, że bycie kobietą nie czyni żadnej z nas gorszą. Możemy osiągnąć wszystko to, czego chcemy, wystarczy tylko odpowiednia dawka samozaparcia i zapału. Zaczynajmy!

TwoBrokeSisters - 6 filmów o kobietach, "Ukryte działania"

 1. “Ukryte działania” (2016)Nominowany do Oscarów w trzech kategoriach film Theodora Melfi jest opartą na faktach opowieścią o trzech kobietach, które zapisały się na kartach historii dzięki swym przełomowym odkryciom i nie tylko. Kobiety te to Katherine G. Johnson, Dorothy Vaughan oraz Mary Jackson. Pracowały one jako matematyczki podczas przygotowań do pierwszego amerykańskiego lotu w kosmos. Film świetnie przedstawia ówczesne standardy i pokazuje to, z jakimi trudnościami zmagały się kobiety, które nie dość, że nie były wtedy uznawane za osoby, które mogłyby coś zdziałać, ale także były Afroamerykankami.TwoBrokeSisters - 6 filmów o kobietach, "Joy"
 2. “Joy” (2015)

  Kto powiedział, że kobieta nie może zmienić świata wynalazkiem lub kilkoma? Nawet jeśli będą to rzeczy sprawiające wrażenie przyziemnych, to nadal jest sukcesem to, czego dokonała Joy Mangano wynalazła… mop. I to nie taki zwykły mop, lecz taki, który samodzielnie się wyżyma. W taki sposób z nieco biednej kobiety, zmagającej się z rodzinnymi problemami zmieniła się w kobietę biznesu. W filmie świetnie opisana jest jej droga do realizacji celu i problemy podczas niej. W roli głównej Jennifer Lawrence, a tuż obok niej Bradley Cooper.

  TwoBrokeSisters - 6 filmów o kobietach, "Kwiat pustyni"

 3. “Kwiat pustyni” (2009)

  Fenomenalny film na podstawie autobiografii Waris Dirie. Życie Waris nie było łatwe. Jako pięcioletnia dziewczynka poddana została obrzezaniu – w Somalii, bez znieczulenia, bez odpowiednich przyrządów czy czystego otoczenia. Takie wydarzenie kształtuje psychikę już na zawsze. Dziewczynka ucieka z Somalii i obserwujemy na ekranie jej dalsze zmagania z problemami życiowymi i decyzjami. Film, który powinien obejrzeć dosłownie każdy, aby poszerzyć swoje spojrzenie na świat oraz to, co nadal jest na świecie praktykowane.

  TwoBrokeSisters - 6 filmów o kobietach, "Służące"

 4. “Służące” (2011)

  Ponadczasowy klasyk kina nominowany w 4 kategoriach oscarowych bazujący na bestsellerowej powieści Kathryn Stockett inspiruje, poucza i pozwala zobaczyć, ile zmieniło się od lat 60. XX wieku. A opowiada on, jak tytuł sam wskazuje, o służbie w czasach, kiedy osoby o afroamerykańskich korzeniach nie miały żadnych praw. Pewna młoda dziennikarka postanawia napisać książkę o tym, jak ów służba jest traktowana, spisać ich historie, co na początku spotyka się z wielką dezaprobatą. Film jest świetnym wyborem nie tylko ze względu na historię, jaką przedstawia, ale również warto zwrócić w nim uwagę między innymi na wspaniałe kreacje aktorskie – Emma Stone, Octavia Spencer (za tę rolę otrzymała Oscara), Viola Davis.

  TwoBrokeSisters - 6 filmów o kobietach, "Za wszelką cenę"

 5. “Za wszelką cenę” (2004)

  Czy boks to sport dla mężczyzn? Wiele osób uważa, że sporty, w których na pierwszy rzut oka stosuje się przemoc, są typowe dla płci męskiej, jednak film, który Wam przedstawiam zmieni Wasz pogląd i pokaże, że kobieta również może się bić i to z bardzo dobrym skutkiem. Film reżyserii Clinta Eastwooda z Hilary Swank w głównej roli jest obrazem poświęcenia dla sportu i marzeń oraz wielkiego samozaparcia bohaterki. Dzieło uznane zostało również przez Akademię Filmową, która postanowiła wręczyć twórcom 4 Oscary w kategoriach najlepszy film, najlepszy reżyser, najlepsza aktorka pierwszoplanowa oraz najlepszy aktor drugoplanowy – Morgan Freeman.

  TwoBrokeSisters - 6 filmów, "Bridget Jones"

 6. “Bridget Jones”

  No cóż, na rozluźnienie element wielu “babskich wieczorów” – niezawodna Bridget Jones. Film, który wszyscy znają i podejrzewam, że wiele osób go bardzo lubi. Każda część jest dawką oryginalnego humoru, który nie pozwoli Ci spędzić wieczoru w złym nastroju. Bridget jest odważna i mówi wszystko prosto z mostu – nieważne na jaki temat. Renee Zellwegger grająca główną rolę została nawet nominowana do Oscara, lecz pobiła ją Julia Roberts.

 

Oto nasze propozycje filmów o kobietach. Co sądzicie? Jakie są Wasze typy z okazji tego dnia? Dziękujemy za przeczytanie i do zobaczenia za tydzień!

6 filmów o kobietach
Oceń ten wpis


1 thought on “6 filmów o kobietach”

 • Wszystkie widziałam, ostatnia część Bridget Jones trochę mnie zawiodła, bo do przewidzenia, no i szkoda mi było tego Jack’a, ogólnie popieram wybory 😀 Wszystkie filmy dostały iodemnie wysoką ocene (powyżej 6 na filmwebie) 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *