6 filmów o marzycielach

6 filmów o marzycielach

Po krótkiej nieobecności wracamy z cyklem “6 filmów” i dziś zaprezentujemy Wam filmy o marzeniach. Marzenia często nadają jakiś sens naszemu życiu, są celem, do którego osiągnięcia dążymy. Mają ogromną wartość i czynią człowieka kimś wyjątkowym, bo każde marzenia są inne. Przejdźmy więc do filmów o osobach, które odważyły się marzyć (“Here’s to the fools who dream” – La La Land).

TwoBrokeSisters - 6 filmów o marzycielach, "Marzyciel"

 1. “Marzyciel” (2004)

  Kto zna Piotrusia Pana? Myślę, że każdy z nas zna tę bajkę i swego czasu może nawet niektórzy z nas czekali z uchylonym oknem aż Piotruś nas odwiedzi… A ten film to właśnie historia Piotrusia Pana. A raczej jego powstania. James Barrie, zagrany przez Johnny’ego Deppa, jest pisarzem, który w parku poznaje pewną wdowę (Kate Winslet) oraz jej dzieci. Szybko zaprzyjaźnia się z potomkami Sylvii, a ich znajomość staje się inspiracją dla stworzenia przez Jamesa Piotrusia Pana. Film jest wzruszający do granic możliwości i na pewno wielbiciele Piotrusia Pana będą nim zachwyceni. Mimo swoich lat, film nadal mnie zachwyca, między innymi poprzez piękną muzykę skomponowaną przez Jana A.P. Kaczmarka.

  TwoBrokeSisters - 6 filmów o marzycielach, "Mały Książę"

 2. “Mały książę” (2015)

  Pozostajemy w klimacie bajek, choć można by się sprzeczać, czy można tak nazwać opowieść o Małym Księciu. Książka jest bardzo bogata w sentencje i mądrości, które przerabia się nawet w szkołach. Lecz pomimo tego, że jest to lektura szkolna, książka jest naprawdę wybitna i warta przeczytania. Nie odstaje przy niej również film. Jest oryginalny, reżyser wykazał się dozą odwagi i indywidualizmu, ukazał tę historię w nieco odświeżony sposób. Jedno jest pewne – film zachwyca i wzrusza. Składają się na to czynniki takie jak cudowna fabuła, ciekawe postacie, piękna animacja i wzruszająca muzyka skomponowana przez Hansa Zimmera. Jednym słowem – nie pożałujecie, że obejrzeliście ten film, który zdecydowanie nie jest jedynie dla dzieci (nasza Mama się popłakała podczas seansu).

  TwoBrokeSisters - 6 filmów o marzycielach, "Życie Pi"

 3. “Życie Pi” (2012)

  Film jest absolutnie magiczną opowieścią o chłopcu, który po rozbiciu się statku ląduje w łodzi z tygrysem, hieną, orangutanem i zebrą. Ale od początku. Pi jest synem właścicieli zoo, całe swoje życie oswaja się ze zwierzętami i pomaga w ich pielęgnacji. Jego rodzina postanawia się przeprowadzić, lecz statek, którym płyną tonie. Chłopak ląduje w samotności… A raczej nie do końca samotności. Ląduje w jednej szalupie wraz ze zgrają niebezpiecznych zwierząt z którymi musi teraz zawalczyć o przetrwanie. Mimo tego, że opis może nie brzmieć magicznie i bajecznie, to film właśnie taki jest. Polecam obejrzeć go każdemu, kto lubi efekty specjalne i magię.

  TwoBrokeSisters - 6 filmów o marzycielach, "Sekretne życie Waltera Mitty"

 4. “Sekretne życie Waltera Mitty” (2013)

  Walter Mitty jest człowiekiem wielce pochłoniętym przez swą wybujałą wyobraźnię. Mimo że jest zwykłym pracownikiem zajmującym się wywoływaniem zdjęć, którego życie nie jest zbyt ekscytujące, to często wyobraża sobie jako kogo innego. Na przykład herosa ratującego świat. Jednak jego życie zmienia się o 360 stopni, gdy okładkowe zdjęcie z magazynu dla którego pracuje znika, a Walter wyrusza w podróż na koniec świata, aby je odzyskać. Opowieść ta jest nieprawdopodobna i magiczna, a podczas podróży Waltera możemy zobaczyć piękne miejsca.

  TwoBrokeSisters - 6 filmów o marzycielach, "Kraina wiecznego szczęścia"

 5. “Kraina wiecznego szczęścia” (2001)

  Zdobywca Oscara Anthony Hopkins w ekranizacji powieści Stephena Kinga. Film jest wspomnieniami dorosłego już Boba, który po powrocie do swego rodzinnego miasta, przypomina sobie wydarzenia, które miały tam miejsce. Najciekawszym wspomnieniem jest wprowadzenie się do domu obok tajemniczego nieznajomego. Chłopiec szybko nawiązał z nieznajomym solidną więź, która wypełniła w nim pustkę po odejściu ojca. Matka nie poświęcała mu za wiele uwagi, dlatego chłopiec musiał radzić sobie sam z dorastaniem. Nowy sąsiad wprowadza w życie Boba tajemniczość i magię, którą musicie odkryć sami poprzez obejrzenie filmu.

  TwoBrokeSisters - 6 filmów o marzycielach, "Moonrise Kingdom" (

 6. “Moonrise Kingdom” (2012)

  Na zakończenie coś dla fanów Wesa Andersona – “Moonrise Kingdom”. Filmy Wesa są zdecydowanie specyficzne, pewnie nie każdemu przypadają one do gustu, jednak osobiście jestem fanką tego nieoczywistego stylu. Moonrise Kingdom to opowieść przedstawiona w fantastyczny sposób, opowiada o chłopcu, który planuje ucieczkę z domu wraz ze swoją ukochaną. Najpierw starannie przygotowują się do zdarzenia, a później wcielają plan w życie. Od razu rozpoczynają się także poszukiwania dwójki młodzieńców. Film jest zabawny i wzruszający, ukazuje wyobraźnię i pomysłowość młodych ludzi oraz niewinność, z jaką się poruszają po świecie. Film jest zdecydowanie godny polecenia, choć na pewno nie każdemu się on spodoba. Warto jednak wejść w tę krainę i przekonać się na własnej skórze, co o nim sądzimy.

  To by było na tyle, jeśli chodzi o filmy o marzycielach. Mamy ich w zanadrzu jeszcze parę, ale jednak ogranicza nas sama nazwa cyklu. Jeszcze kiedyś na pewno przedstawimy Wam pozostałe propozycje, a teraz dajcie znać co sądzicie o podanych filmach i jakie są Wasze typy filmów o marzycielach!

 

6 filmów o marzycielach
Oceń ten wpis


1 thought on “6 filmów o marzycielach”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *