Lubimy gotować sprytnie i zdrowo, ale to już na pewno wiecie, jeśli śledzicie naszego bloga regularnie 🙂 Możecie za to nie wiedzieć, że jesteśmy strasznymi gadżeciarami. Uwielbiamy małe, kolorowe gadżety kuchenne, które ułatwiają nam gotowanie i sprawiają, że jest ono jeszcze przyjemniejsze. Naszym ostatnim hitem jest na przykład silikonowa forma do pieczenia gofrów.

Dzisiaj chcemy pokazać Wam najfajniejsze gadżety kuchenne, które znalazłyśmy z sklepie internetowym Goodest. Wybór jest całkiem spory, a największą zaletą są przystępne ceny.

Drylownica do jabłek

Jabłka są niezwykle zdrowe i bogate w błonnik pokarmowy, dlatego stanowią świetną, sycącą przekąskę w trakcie dnia. Wszystko byłoby idealnie, gdyby nie męczące ogryzki. Drylownica do jabłek to prosty gadżet kuchenny, który potrafi usprawnić przygotowywanie ciasta czy kawałków jabłka do luchboxa. A jak już wydrylujecie z rozpędu za dużo jabłek, to możecie przygotować przepyszną dietetyczną szarlotkę owsianą!


Miska z sitkiem

Piękno tkwi w prostocie i gadżetach kuchennych 2w1.  Jako posiadaczki niewielkiej kuchni z minimalną przestrzenią do przechowywania, jeszcze bardziej doceniamy wielofunkcyjne pomoce kuchenne.  Miska z sitkiem jest jednocześnie plastikowym pojemnikiem i durszlakiem. Rozwiązanie idealne do płukania kaszy jaglanej czy ryżu do domowego sushi. Nadaje się także do mycia warzyw, które później można w tej misce przechowywać. Sprytnie!  Do tego miski cieszą oko, bo mają piękny kształt i cudowne, pastelowe kolory.

 

Nożyczki do ziół

Nożyczki do ziół to gadżet kuchenny, który docenicie dopiero kiedy go użyjecie. Może z pozoru wydawać się zbędny, jednak jest niesamowicie wygodny i praktyczny. Obie mamy zdolność do krojenia szczypiorku „po rzeźnicku”, czyli na wielkie kawałki, a tak przecież nie wypada, bo ani to nie wygląda, ani nie smakuje jak trzeba. Nożyczki do ziół pozwalają sypać równiutko pokrojone natki na talerz. Nawet deski nie trzeba brudzić 🙂

Dwustronna obieraczka do warzyw

Warzyw na ogół nie obieramy, tylko bardzo dokładnie myjemy za pomocą szczoteczki. Nadal bardzo mocno wierzę w to, że w skórce jest najwięcej witamin. Jednak kiedy zobaczyłam tę obieraczkę pomyślałam „warzywne tagliatelle!” i to dwa razy szybciej 😉 Lekki, warzywny, dietetyczny makaron? Z taką obieraczką wszystko jest możliwe. Dzisiaj makaron z cukinii, jutro z marchewki lub pietruszki.

Otwieracz do słoików

Jako dwie niezależne, lecz wątłe (hehe) kobietki z niewielką siłą w rękach czasami zostajemy pokonane przez słoik ogórków. A to są poważne problemy, bo żyłka na skroni pulsuje, a słoik ani rusz. Sąsiadów mamy starszych, więc nie mamy sumienia z takimi problemami do nich biegać. „Faceta w tym domu trzeba” – mówią. A może póki co wystarczy otwieracz do słoików?  Siła razy ramię i słoik otwarty! 🙂

 

Wycior do zlewu

Z naszymi przepisami i gadżetami od Goodest gotowanie jest proste i przyjemne, ale kto to wszystko posprząta?  Pewnie znacie problem zapychającego się zlewu w kuchni lub stojącej wody w prysznicowym brodziku. Wycior do zlewu to prosty i sprytny gadżet, który puści te problemy (i odpadki zalegające w odpływie) w niepamięć.

 

Wpis powstał we współpracy ze sklepem internetowym Goodest.pl, w którym znajdziecie rewelacyjne gadżety kuchenne w świetnych cenach. Zajrzyjcie koniecznie 🙂

Goodest