Prasówka // Relacja z Czas na kawę – Festiwal Kawy Trójmiasto

Prasówka // Relacja z Czas na kawę – Festiwal Kawy Trójmiasto

Odwiedziłyśmy kolejne z festiwalowych miejsc – Prasówka cafe&bar.  To mały, kameralny lokal znajdujący się we Wrzeszczu, niedaleko dworca Gdańsk Wrzeszcz. Warto zajrzeć tam i napić się dobrej kawy, zamiast czekać na pociąg na peronie!

Czas na kawę w Prasówka cafe&bistro

Z okazji Festiwalu Kawy Czas na Kawę, w Prasówce zjeść można pyszną tartę z mascarpone, truskawkami i borówkami, a do tego wypić aromatyczne espresso macchiato. Cały zestaw w rewelacyjnej festiwalowej cenie,  czyli 10 zł.

festiwal kawy czas na kawe trojmiasto prasówka gdańsk

Wnętrze lokalu jest bardzo przytulne i klimatyczne. Atmosfera sprzyja zarówno spotkaniom biznesowym, jak i popołudniowej kawie z przyjaciółmi. Bliskość dworca sprawia, że łatwo tam dotrzeć. Pomimo tego, że Prasówka znajduje się w centrum miasta, nie słychać tam dźwięków ulicy. W środku jest cicho i przyjemnie.

festiwal kawy czas na kawe trojmiasto prasówka gdańsk

Oprócz kawy i ciasta, w Prasówce można zjeść na przykład pyszne śniadanie. Spójrzcie tylko na propozycje na tablicy, na samą myśl człowiek robi się głodny! 🙂

festiwal kawy czas na kawe trojmiasto prasówka gdańsk

Prasówka – festiwalowy zestaw

Festiwalowy zestaw w Prasówce składa się z espresso macchiato, czyli mocnej kawy espresso z mleczną pianką, oraz kruchej tarty z mascarpone, truskawkami i borówkami. Kawa była naprawdę wyśmienita, mleczna pianka bardzo gęsta. Tarta smakowała wyśmienicie, chociaż była delikatnie za słodka. Jesteśmy przyzwyczajone do nieco obniżonego poziomu cukru, może tu tkwi problem 😉 Ogólnie oceniam wizytę w Prasówce bardzo pozytywnie, na pewno odwiedzę to miejsce ponownie.

festiwal kawy czas na kawe trojmiasto prasówka gdańsk
Tarta z mascarpone, truskawkami i borówkami
festiwal kawy czas na kawe trojmiasto prasówka gdańsk
Espresso macchiato w Prasówce

festiwal kawy czas na kawe trojmiasto prasówka gdańsk festiwal kawy czas na kawe trojmiasto prasówka gdańsk

Prasówka – podsumowanie

W Prasówce bardzo miło spędziłyśmy czas. Kawa była bardzo aromatyczna i dobrze podana. Ciasto było świeże, sezonowe i bardzo smaczne, chociaż na nasz gust lekko za słodkie – ale to tylko taka subiektywna opinia, może to kwestia przyzwyczajenia do mniejszej ilości słodyczy. Ogólnie świetne miejsce, fajny klimat. Na pewno będę odwiedzać to miejsce, kiedy dowiem się, że mój pociąg jest opóźniony o godzinę.

Finalna ocena

Zestaw festiwalowy: 8/10

Miejsce: 9/10

 

Zachęcamy również do przeczytania relacji ze Sztuki Wyboru, oraz innych kawiarni, które biorą udział w Festiwalu Kawy Czas na Kawę Trójmiasto. Festiwal to dobra okazja, żeby poznać nowe miejsca, obok których codziennie przechodzimy 🙂Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *