Sztuka Wyboru // Relacja z Czas na kawę – Festiwal Kawy Trójmiasto

Sztuka Wyboru // Relacja z Czas na kawę – Festiwal Kawy Trójmiasto

W dniach 22-28 maja 2017 w Trójmieście odbywa się Festiwal Kawy Czas na Kawę. W tych dniach w wybranych kawiarniach, które dołączyły do festiwalu, można miło spędzić czas przy kawie i deserze. Partnerskie kawiarnie przygotowały specjalne zestawy festiwalowe za jedyne 10 zł. Propozycje każdej z kawiarni sprawdzić możecie w menu.

Z ogromną przyjemnością zgodziłyśmy się recenzować dla Was zestawy festiwalowe i partnerskie kawiarnie. Przez cały tydzień będziemy dzielić się z Wami naszymi opiniami o odwiedzonych miejscach. Pierwsze z nich to Sztuka Wyboru na terenie gdańskiego Garnizonu.

Sztuka Wyboru

Szuka Wyboru to niezwykłe miejsce. To kawiarnia, miejsce spotkań, księgarnia i galeria sztuki.  Odbywa się tam wiele ciekawych spotkań, w których niejednokrotnie miałam okazję uczestniczyć. Zawsze zachwycała mnie atmosfera w tym miejscu, która sprzyja pracy i spotkaniom biznesowym.

Sztuka Wyboru położona jest w wyjątkowym miejscu – Garnizonie. Wokół budynku jest dużo zieleni, trawa, drzewa i stawy. Wieczorem na drzewach zapalają się lampki, co tworzy niesamowity klimat sprzyjający wieczornym spotkaniom towarzyskim. W dzień można wypić kawę lub lemoniadę na wygodnych leżakach zaraz przy stawie.

Z okazji Festiwalu Kawy, w Sztuce Wyboru za 10 zł dostajemy kawę americano i „torcik” miodowy. Kawa była wyjątkowo dobra, wyrazista w smaku, godna polecenia. Ciasto smaczne, ale nie nadzwyczajne. I troszeczkę mały ten kawałeczek.

Zamówiłyśmy dodatkowo tartaletkę z jabłkiem i słonym karmelem, a do tego drugą kawę. Koszt: 21 zł. Tartaletka była bardzo smaczna, ciekawie podana.  Jednak cena już dosyć wysoka, w porównaniu z zestawem festiwalowym.

Mimo malutkiego rozczarowania, jakim było ciasto miodowe, spędziłyśmy w Sztuce Wyboru bardzo miłe chwile. Otoczenie natury, leżaki i ciepłe promienie popołudniowego słońca, pozwoliły na zrelaksowanie się w miłym towarzystwie. Klimat tego miejsca pozwala zapomnieć, że znajdujemy się w środku gwarnego Gdańska.

Poniżej klika zdjęć z naszego wyjścia do Sztuki Wyboru.

sztuka wyboru gdansk festiwal kawy czas na kawe
Zestaw festiwalowy w Sztuce Wyboru – kawa americano i torcik miodowy
sztuka wyboru gdansk festiwal kawy czas na kawe
Zestaw festiwalowy w Sztuce Wyboru + tartaletka z jabłkiem
Kawa najlepiej smakuje z przyjaciółmi! Dziękuję, Klara 🙂
tartaletka z jabłkiem sztuka wyboru festiwal kawy czas na kawę
Tartaletka z jabłkiem i słonym karmelem

sztuka wyboru festiwal kawy czas na kawe trojmiasto sztuka wyboru festiwal kawy czas na kawe trojmiasto sztuka wyboru festiwal kawy czas na kawe trojmiasto sztuka wyboru festiwal kawy czas na kawe trojmiasto

Czas na Kawę – lokalizacje festiwalowe

Lokalizacje festiwalowych kawiarni można sprawdzić na interaktywnej mapie. Kawiarni jest naprawę sporo, jest w czym wybierać 🙂

Czas na Kawę w Sztuce Wyboru – podsumowanie

W Sztuce Wyboru spędziłyśmy bardzo miło czas. Rozmowy na leżaku, na świeżym powietrzu, w popołudniowym słońcu to zawsze dobry pomysł. Kawa americano była naprawdę dobra i warta spróbowania. Niestety ciasto okazało się małym rozczarowaniem.

Finalna ocena

Zestaw festiwalowy: 6/10

Miejsce: 10/102 thoughts on “Sztuka Wyboru // Relacja z Czas na kawę – Festiwal Kawy Trójmiasto”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *