Z innej parafii // Relacja z Czas na Kawę – Festiwal Kawy Trójmiasto

Z innej parafii // Relacja z Czas na Kawę – Festiwal Kawy Trójmiasto

Kawiarnia z Innej Parafii położna jest na gdańskiej starówce, zaraz przy Motławie, w niedalekim sąsiedztwie hotelu Hilton. Miejsce jest niezwykle urokliwe. Cały wyposażenie wyglada jak żywcem wyciągnięte z domu babci. A może właśnie tak było? 🙂 Stare fotele, w swoich oryginalnych szorstkich obiciach. Zachwyciły mnie również talerze i filiżanki, które na pewno mają długą i bogatą historię.

Kawiarni z innej parafii Gdańsk starówka czas na kawe
Wejście do Kawiarni Z Innej Parafii

Kawiarnia z innej parafii Gdańsk stare miasto

Z innej parafii Gdańsk czas na kawe twobrokesisters
Wnętrze kawiarni z Innej Parafii

Kawiarnia Z Innej Parafii – menu festiwalowe

Z okazji Festiwalu Kawy Czas na Kawę Trójmiasto można tu zjeść można pyszną tartę kokosową bounty i wypić kawę. Czy ta filiżanka nie jest przepiękna? 🙂

Tarta była naprawdę rewelacyjna, wstrzeliła się prosto w mój gust, jeśli chodzi o słodycze. Cieniutki, chrupiący spod, masa kokosowa, a na wierzchu pyszna, delikatna czekolada. Całość delikatnie słodka, nie miałam wyrzutów sumienia po zjedzeniu kawałka tej tarty. Za to kawa była raczej średnia. Bardzo mocna, nieco kwaskowata.

 

Kawa z innej parafii czas na kawe Trójmiasto
Kawa festiwalowa w Kawiarni z Innej Parafii
Tarta bounty z innej parafii festiwal czas na kawe
Ciasto festiwalowe – tarta bounty w kawiarni z Innej Parafii

Z innej parafii kawiarnia Gdańsk stare miasto Z innej parafii czas na kawe twobrokesisters

Podsumowanie

Ta kawiarnia to bardzo ciekawe i oryginalne miejsce. Położna jest na gdańskiej starówce,  jednak nieco na uboczu, dzięki czemu jest tam o wiele ciszej, niż w gwarnych kawiarniach w centrum starówki. Klimat miejsca sprzyja spotkaniom towarzyskim i dzieleniu wspomnień. Festiwalowa tarta podbiła moje kubki smakowe i na pewno będę próbowała ją odtworzyć w niedalekiej przyszłości.

 

Zachęcamy też do zapoznania się z relacjami z innych festiwalowych kawiarni w Gdańsku!2 thoughts on “Z innej parafii // Relacja z Czas na Kawę – Festiwal Kawy Trójmiasto”

  • Mój kochany Gdańsk <3
    Tęsknię za tymi kawami i lodami nad Motławą 🙂 A kawiarni nie znałam, wygląda bardzo klimatycznie. Muszę ją zapamiętać i koniecznie odwiedzić przy następnej wizycie.

    • To prawda, Gdańsk jest cudowny! Uwielbiam tu mieszkać 🙂 Koniecznie zajrzyj do tej kawiarni, bo klimat jest niepowtarzalny. Polecam też Anima Cafe – niesamowicie przytulne miejsce i mają przepyszne zdrowe desery 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *